Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Share on print
خبر روز
با افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه به علت احتمال تحریم های جدید علیه روسیه، قیمت نفت در معاملات امروز چهارشنبه افزایش یافت و به 107.71 دلار در هر بشکه رسید.

با افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه به علت احتمال تحریم های جدید علیه روسیه، قیمت نفت در معاملات امروز چهارشنبه افزایش یافت و افزایش ذخایر آمریکا و ادامه قرنطینه در شانگهای چین هم نتوانست مانع از افزایش قیمت ها شود.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و 7 سنت افزایش 107.71 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و 18 سنت افزایش 103.14 دلار معامله شد.

آمریکا و هم پیمانانش امروز برای دور جدیدی از تحریم ها علیه مسکو آماده می شوند.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر بازار گفت: «دوباره نگرانی ها در مورد کمبود عرضه شدت گرفته است زیرا آمریکا و اروپا تحریم ها علیه روسیه را شدت داده اند.»

تحریم های پیشنهادی اتحادیه اروپا که باید مورد تایید 27 عضو این این اتحادیه قرار بگیرد، خرید ذغال سنگ از روسیه را ممنوع و از ورود کشتی های روسی به بنادر اتحادیه اروپا جلوگیری می کند.

همچنین بریتانیا از کشورهای گروه هفت و ناتو خواست تا با جدول زمانی برای توقف تدریجی واردات نفت و گاز از روسیه موافقت کنند.

افزایش نگرانی ها در مورد عرضه، کاهش قیمت ساعات اولیه معاملات را از بین برد. افزایش ذخایر نفت آمریکا و تقویت دلار دلیل کاهش قیمت ساعات اولیه بود؛ افزایش ارزش دلار، قیمت نفت را برای مالکان ارزهای دیگر کاهش می دهد.

قیمت دلار در روز چهارشنبه به دلیل اظهارات یک مقام فدرال رزرو، به بالاترین میزان در نزدیک 2 سال گذشته رسید.

بر اساس آمار موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت و محصولات نفتی آمریکا هفته گذشته افزایش یافت درحالی که ذخایر بنزین کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار روز
پربازدیدترین مطالب