Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Share on print
خبر روز
مجلس شورای اسلامی، روز‌های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری، جلسات علنی خواهد داشت که مهترین آن تعیین هیئت رئیسه مجلس است.

 

به گزارش خودکارنیوز،‌ قرار است در جلسه علنی فردا یکشنبه، بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهاد‌ها ادامه یابد. انتخابات هیئت رئیسه مجلس چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

بررسی این طرح از هفته گذشته در صحن علنی آغاز شد و سه ماده از این طرح به تصویب رسید که بر اساس آن تکالیف قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی برای شفافیت مشخص شد.

رسیدگی به طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور، بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، بررسی طرح محرومیت‌زدایی در دستور جلسه علنی فردا قرار دارد.

در این حال طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی تخصصی، طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی پایان هر دولت، طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل و لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش در دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

همچنین، بررسی تقاضای دو فوریت طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و بررسی تقاضای دو فوریت طرح ایجاد مدیریت متمرکز برای تأمین ماشین‌آلات و امکان لجستیک (آماد و پشتیبانی) در حوادث غیر مترقبه از دیگر دستور‌های هفته جاری در جلسات علنی مجلس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار روز
پربازدیدترین مطالب